3 فایده خوردن خیار برای سلامتی

اگرچه معمولا تصور می شود خیار یک سبزی است، اما در واقع یک میوه است. سرشار از مواد مغذی مفید و همچنین ترکیبات گیاهی و آنتی اکسیدان های خاصی است که ممکن است به درمان و حتی پیشگیری از برخی بیماری ها کمک کند.

خیار کالری کمی دارد و حاوی مقدار مناسبی آب و فیبر محلول است که آن را برای افزایش هیدراتاسیون و کمک به کاهش وزن ایده آل می کند.

 

 

 

  1. سرشار از مواد مغذی است

خیار کالری کمی دارد اما سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مهم است. یک خیار 11 اونس (300 گرم) پوست کنده و خام حاوی مواد زیر است:

کالری: 45

چربی کل: 0 گرم

کربوهیدرات: 11 گرم

پروتئین: 2 گرم

فیبر: 2 گرم

ویتامین C: 14 درصد از RDI

ویتامین K: 62 درصد از RDI

منیزیم: 10 درصد از RDI

پتاسیم: 13 درصد از RDI

منگنز: 12 درصد از RDI

اندازه مصرف معمولی حدود یک سوم خیار است، بنابراین خوردن یک وعده استاندارد حدود یک سوم از مواد مغذی فوق را تامین می کند. علاوه بر این، خیار محتوای آب بالایی دارد. در واقع، خیار از حدود 96 درصد آب تشکیل شده است.

برای به حداکثر رساندن محتوای مواد مغذی خیار، باید بدون پوست مصرف شود. پوست کندن آنها باعث کاهش مقدار فیبر و همچنین برخی ویتامین ها و مواد معدنی می شود.

 

قیمت خرید خیارشور صنعتی

  1. حاوی آنتی اکسیدان است

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که اکسیداسیون را مسدود می کنند، یک واکنش شیمیایی که اتم های بسیار واکنش پذیر را با الکترون های جفت نشده به نام رادیکال های آزاد تشکیل می دهد. تجمع این رادیکال‌های آزاد مضر می‌تواند منجر به چندین نوع بیماری مزمن شود.

 

در واقع، استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد با سرطان و بیماری‌های قلبی، ریوی و خودایمنی مرتبط است. میوه ها و سبزیجات، از جمله خیار، به ویژه سرشار از آنتی اکسیدان های مفید هستند که ممکن است خطر ابتلا به این شرایط را کاهش دهد.

 

یک مطالعه قدرت آنتی اکسیدانی خیار را با مکمل کردن 30 فرد مسن با پودر خیار اندازه گیری کرد. در پایان مطالعه 30 روزه، پودر خیار باعث افزایش قابل توجهی در چندین نشانگر فعالیت آنتی اکسیدانی و بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی شد.

 

توجه به این نکته مهم است که پودر خیار مورد استفاده در این مطالعه احتمالاً حاوی دوز بیشتری از آنتی اکسیدان‌ها نسبت به مصرف معمولی خیار است که در تجارت خیارشور نیز مورد توجه قرار می گیرد.

 

مطالعه لوله آزمایش دیگری خواص آنتی اکسیدانی خیار را بررسی کرد و دریافت که آنها حاوی فلاونوئیدها و تانن ها هستند که دو گروه از ترکیبات هستند که به ویژه در مسدود کردن رادیکال های آزاد مضر موثر هستند.

 

  1. باعث هیدراتاسیون می شود.

آب برای عملکرد بدن شما بسیار مهم است و نقش های مهم متعددی ایفا می کند. در فرآیندهایی مانند تنظیم دما و حمل ونقل مواد زائد و مواد مغذی دخیل است.

در واقع، هیدراتاسیون مناسب می تواند همه چیز از عملکرد فیزیکی گرفته تا متابولیسم را تحت تاثیر قرار دهد.

در حالی که اکثر نیازهای مایعات خود را با نوشیدن آب یا مایعات دیگر تامین می‌کنید، برخی از افراد ممکن است تا 40 درصد از کل آب مصرفی خود را از غذا دریافت کنند. به ویژه میوه ها و سبزیجات می توانند منبع خوبی از آب در رژیم غذایی شما باشند.

 

وضعیت هیدراتاسیون مورد ارزیابی قرار گرفت و سوابق رژیم غذایی برای 442 کودک جمع آوری شد. آنها دریافتند که افزایش مصرف میوه و سبزیجات با بهبود وضعیت هیدراتاسیون مرتبط است.

از آنجایی که خیار از حدود 96 درصد آب تشکیل شده است و در تهیه خیار شور ریز ساده نیز موثر است، به ویژه در افزایش هیدراتاسیون موثر است و می تواند به شما در رفع نیاز روزانه به مایعات کمک کند.