مردی با شلنگ اجاق گاز همسر و پسرش را به قتل رساند

شیلنگ گاز شیلنگی است که برای اهداف خاص حمل گاز از نقطه ای به نقطه دیگر با کمترین نشتی ساخته می شود. شیلنگ یک لوله استوانه ای انعطاف پذیر است که برای حاوی مواد مختلف استفاده می شود.

ساخت و انتخاب شلنگ اجاق گاز چالش های خاصی را برای کسانی که نیاز به این کار دارند ایجاد می کند، زیرا ذرات گاز اغلب بسیار کوچک و متحرک هستند و می توانند به راحتی از کوچکترین شکاف نشت کنند.

این امر به ویژه زمانی بد است که گاز یا گازهای حمل شده توسط شیلنگ قابل اشتعال یا انفجار باشد. این به ویژه می تواند یک مسئله مهم در آزمایشگاه ها و صنایع بزرگ باشد.

شیلنگ گاز را می توان از چند ماده مختلف ساخت. نگرانی اصلی این است که اطمینان حاصل شود که شیلنگ در هیچ نقطه ای نشتی ندارد. انواع مختلف پلاستیک و لاستیک به دلیل انعطاف پذیری، قیمت پایین و ساختار مقاوم در برابر نشتی معمولاً برای ساخت شیلنگ استفاده می شود.

شلنگ

فشار یکی دیگر از نگرانی های مهم در طراحی شیلنگ است، زیرا برخی از شیلنگ ها باید گازها را با فشارهای بسیار بالا بدون ترکیدن حمل کنند. گاهی اوقات، شیلنگ ها را با سیم فولادی یا سایر مواد بادوام بافته می کنند تا توانایی حمل فشار بالا را افزایش دهند.

شیلنگ‌های گاز اغلب اکسیژن را به فضانوردان می‌رسانند یا گازهای حیاتی دیگر را در جاهایی که نیاز دارند حمل می‌کنند. می توانید شیلنگ گاز را در تنظیمات مختلف پیدا کنید.

شیلنگ های گاز برای حمل گازهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می شود و معمولاً در آزمایشگاه ها استفاده می شود. متخصصان بهداشت از شیلنگ های گاز با مکش قوی برای حذف اشکال مختلف زباله های آلی از بیماران خود استفاده می کنند.

شیلنگ‌های گاز به افراد اجازه می‌دهند در مکان‌های دورافتاده زمانی که به مخازن اکسیژن یا سایر منابع اکسیژن از راه دور متصل هستند تنفس کنند. برای مثال غواصان از طریق شیلنگ گاز تنفس می کنند.

ابزارهای پنوماتیک اغلب از شیلنگ گاز ساخته شده از لوله های انعطاف پذیر استفاده می کنند.