اثرات مخرب کشمش پلویی پاک کرده بر فیزیولوژی و سلامت پوست انسان

کشمش یک ابر غذای انگور خشک محبوب است. کشمش پلویی پاک کرده ، انگور خشکی است که در آشپزی در کشورهای خاور نزدیک و میانه و همچنین مدیترانه کاربرد فراوانی دارد.

اولین میوه خشک برای فروش توسط فنیقی ها در 300 سال قبل از میلاد ساخته شد. در اروپای مرکزی، این محصول در اوایل قرون وسطی گسترش یافت. در روسیه، کشمش احتمالاً در قرن سیزدهم، در طول حمله مغول-تاتارها ظاهر شد.

کشمش حاوی ویتامین های B ، اسید اسکوربیک، ویتامین های E، K، PP، عناصر میکرو و ماکرو – کلسیم، پتاسیم، فسفر، منیزیم، سدیم، آهن و روی است. محتوای کالری محصول 265 کیلو کالری در هر 100 گرم است.

کشمش دارای اثر باکتری کش، سیستم ایمنی و ادرارآور است و ویتامین های B موجود در آن بر سیستم عصبی تأثیر مثبت دارد، اثر آرام بخشی دارد و به مقاومت در برابر استرس کمک می کند.

به دلیل پتاسیم موجود در میوه خشک، عملکرد کبد را بهبود می بخشد و بدن را از سموم پاک می کند. کشمش همچنین به تقویت سیستم ایمنی، تصفیه خون، مفید برای بیماری های قلبی عروقی، فعال سازی مغز و تولید هموگلوبین، حفظ سلامت دندان ها، مو و ناخن ها کمک می کند.

کشمش

کشمش برای خوردن با ورم معده، زخم معده، سل، انتروکولیت توصیه نمی شود. همچنین برای افراد چاق و دیابتی مضر است زیرا حاوی قند زیادی است. سایر موارد منع مصرف نارسایی قلبی، زخم های دهانی است. قبل از استفاده، محصول باید همیشه به طور کامل شسته یا در آب خیس شود تا مواد شیمیایی صنعتی از بین برود.

اسیدهای غیراشباع که سرشار از توت های خشک هستند، از سلامت پوست، مو و ناخن ها حمایت می کنند. کشمش برای سیستم عصبی مفید است، خواب را بهبود می بخشد، ایمنی را تقویت می کند، سطوح هورمونی را عادی می کند، پیری سلول ها را کند می کند و جوانی را طولانی می کند.

به دلیل داشتن منیزیم باعث تقویت استخوان ها و دندان ها می شود. همچنین میوه خشک برای غذاهای رژیمی جایگزین شیرینی جات مناسب است. می تواند برای افراد دیابتی، افراد چاق مضر باشد.

کشمش به مبارزه با کم خونی و علائم سمیت – تهوع، استفراغ کمک می کند. ویتامین های موجود در ترکیب محصول به رشد طبیعی جنین در رحم کمک می کند.