مردی که با خوردن ارده سنتی اردکان از مرگ مغزی نجات پیدا کرد!

اگر حمص درست کرده اید، می دانید که تاهین یک ماده اصلی است.

اگر بیشتر یک نانوا هستید، ممکن است متوجه شده باشید که ارده در بسیاری از دستور العمل های نان موزی و شیرینی شکلاتی دیده می شود.

یا شاید ارده را دیده باشید که روی ساندویچ فلافل رستوران مورد علاقه خود در خاورمیانه ریخته شده است. اما ارده چیست؟ در اینجا، ما تمام سوالات مربوط به ارده شما را پوشش می دهیم، از طعم آن تا نحوه درست کردن خودتان.

ما همچنین دستور العمل های مورد علاقه خود را با تاهین در هر دو طرف شیرین و خوش طعم به اشتراک گذاشته ایم.

ارده سنتی اردکان که گاهی تاهینا نیز نامیده می شود، کره یا خمیر کنجد آسیاب شده ای است که به طور سنتی در غذاهای خاورمیانه استفاده می شود.

در غذاهایی مانند هوموس و بابا غنوش به نوبه خود ، روی ساندویچ های فلافل ریخته می شود ، یا به شکل تاراتور، سس ارده -لیمو-سیر برای همراهی با ماهی، سبزیجات یا شاورما درست می شود.

ارده همچنین در سنت های آشپزی شمال آفریقا، شام و شرق مدیترانه و کشورهای قفقاز جنوبی یافت می شود.

علاوه بر غذاهای خوش طعم، ارده به شیرینی‌ها نیز می‌خورد، به‌ویژه حلوا، شیرینی‌ای مبتنی بر کنجد با بافتی ترد و لطیف.

در لبنان، ارده را با ملاس خرنوب ترکیب می‌کنند تا دسری به نام دیب بی ارده درست شود (البته می‌توان شربت افرا یا عسل را نیز در آن قرار داد).

در ایالات متحده، ارده به عنوان یک ماده پخت مورد توجه قرار می‌گیرد و بافت خامه‌ای و طعم آجیلی خود را به نان موز، کلوچه‌ها و تارت‌ها می‌آورد و به عنوان امولسیفایر برای سس‌ها و دیپ‌ها.

ارده از سه ماده ی پوست کنده کنجد، روغن و گاهی نمک درست می شود.دانه‌های پوست کنده کنجد معمولاً برشته می‌شوند، سپس آسیاب می‌شوند و با روغن امولسیون می‌شوند تا کره دانه‌ای صاف و خامه‌ای با قوام قابل ریختن ایجاد شود.