انجیر خشک در اصفهان را برای باز شدن بخت می فروشند

انجیر قهوه‌ای طلایی با لقمه‌ای قوی و نرم: چیزی که برای رفع هوس‌های شیرین مناسب است.

گردو خالص یا ترکیب شده با گردوهای ترد، لحظات معطر و آرامش بخشی را به ارمغان می آورد.

انجیر خشک در اصفهان ما از ترکیه توسط آفتاب شدید محلی تغذیه می شوند و طعم شیرین عسلی به آنها می دهند. آنها فاقد شکر اضافه شده یا مواد نگهدارنده هستند.

یکی از قدیمی ترین گیاهان کشت شده در اروپا، انجیر است که در سرتاسر دریای مدیترانه رشد می کند.

ما آبدارترین میوه ها را با بالاترین کیفیت در منطقه کوهستانی آیدین کشف کردیم، جایی که انجیر منحصراً در سازه های کشاورزی در مقیاس کوچک رشد می کند.

ارتفاعات بالا شرایط رشد را بسیار دشوار می کند، اما میوه را دیرتر می رسند که در نهایت طعم بهتر و شدیدتری به ما می دهد.

گلابی شکل، بیضی، گرد با پوست زرد، سبز یا بنفش – بیش از 750 گونه مختلف درخت انجیر وجود دارد و میوه ها بسته به نوع آن بسیار متفاوت به نظر می رسند.

درختان انجیر نر و ماده نیز وجود دارد که در نگاه اول قابل مشاهده است. انجیر ماده به دلیل شیرینی طبیعی خود به میوه خشک تبدیل می شود.

انجیرهای نر وارد مارمالاد می شوند، زیرا تلخ تر هستند و باید شکر اضافه شود. هر دو در باغ مورد نیاز هستند، جایی که میوه های ماده توسط زنبور انجیر بارور می شوند که گرده را از درختان نر به درختان ماده می برد.

از زمان کود دهی تا برداشت میوه حدود 75 روز طول می کشد. میوه‌های رسیده آبدار و نرم هستند، اما لطیف نیستند و رنگ تیره آن نشان‌دهنده رسیدن کامل است.

برداشت کار فشرده هر ماه سپتامبر با دست در میان دامنه های کوه انجام می شود.

انجیرها را همانجا در باغ ها و دامنه های کوه در زیر آفتاب می گذارند تا خشک شوند. در شب آنها را با برزنت پهن می کنند تا از پرندگان و کثیف شدن محافظت کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.